Nasi PARTNERZY | Stowarzyszenie CROSS
Związek Kultury Fizycznej OLIMP
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Gmina Nysa
Samorząd Województwa Opolskiego
 |
|
Szkolenie z zakresu obsługi smartfonu i komputera "Pomocna dłoń" | Komunikaty Stowarzyszenia CROSS PROJEKT „POMOCNA DŁOŃ” - szkolenie z zakresu obsługi smartfonu i komputera
Stowarzyszenie „Cross” ogłasza nabór uczestników – osoby pełnoletnie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku na dwie edycje szkolenia z zakresu obsługi smartfonu i komputera. Szkolenia mają na celu zwiększenie samodzielności osób niewidomych i słabowidzących poprzez podniesienie umiejętności w komunikowaniu się i w dostępie do informacji.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Szkolenie składa się z czterech tygodniowych zjazdów organizowanych w Sękocinie Starym pod Warszawą. Zjazdy przeprowadzane będą w Hotelu „Groman”, Al. Krakowska 76 Sękocin Stary, 05-090 Raszyn (www.groman.pl). Poniżej znajdują się terminy zjazdów w poszczególnych edycjach. Prosimy o zapisywanie się na jedną z edycji, gdyż szkolenie przewiduje cykl 4 tygodniowych zjazdów.
Edycja nr 3
Zjazd numer 1) 14.09 - 21.09.2019
Zjazd numer 2) 05.10 - 12.10.2019
Zjazd numer 3) 02.11 - 09.11.2019
Zjazd numer 4) 30.11 - 07.12.2019
Szkolenie zakończy się egzaminem i uzyskaniem po jego zdaniu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Uwaga! Warunkiem przystąpienia do egzaminu końcowego i otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia jest udział we wszystkich czterech zjazdach. Prosimy zatem o szczegółowe zapoznanie się z wyżej wymienionymi terminami zjazdów i upewnienie się czy będą mogli Państwo wziąć udział w całym cyklu spotkań. W przypadku nieusprawiedliwionych nieobecności osoby będą usuwane z listy uczestników bez prawa powrotu do projektu.
Organizator zastrzega, że osobom które zostaną usunięte z projektu lub same zrezygnują z dalszego udziału w szkoleniu nie będzie zwracana opłata za udział.
Każdy z uczestników projektu musi spełniać następujące warunki: być osobą pełnoletnią, być osobą o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku i posiadać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku, którego ważność obejmuje okres korzystania ze wsparcia w projekcie, być członkiem Stowarzyszenia „Cross”
Uwaga: Każdy beneficjent zobowiązany jest do przywiezienia na szkolenie swojego smartfonu z systemem Android w wersji nie niższej niż 5.0 lub iOS. Mile widziani będą uczestnicy z własnym sprzętem komputerowym (laptop) i oprogramowaniem (system operacyjny Microsoft Windows 8 lub wyższy).
Zgłoszenie sporządzone na załączonym formularzu (z pieczęcią klubową potwierdzającą przynależność do jednego z klubów Stowarzyszenia Cross i podpisem osoby upoważnionej z klubu) wraz z orzeczeniem o niepełnosprawności z tytułu wzroku, klauzulą informacyjną o zasadach przetwarzania danych osobowych, oświadczeniem beneficjenta ostatecznego projektu „Pomocna dłoń” oraz danymi szczegółowymi uczestnika należy dostarczyć do biura Stowarzyszenia „Cross” w Warszawie najpóźniej do 09 sierpnia 2019 r. Komplet dokumentów zgłoszeniowych można dostarczyć do biura Stowarzyszenia „Cross”: osobiście lub pocztą tradycyjną. Adres biura Stowarzyszenia „Cross”: ul. Konwiktorska 9, 00-216 Warszawa.
O zakwalifikowaniu zdecyduje komisja rekrutacyjna. Pod uwagę brane będą wyłącznie zgłoszenia kompletne i poprawne pod względem formalnym. Pierwszeństwo do udziału w projekcie będą miały osoby, które nie brały udziału w projekcie „Smartfon bez tajemnic” realizowanym w roku 2018/19. W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń utworzona zostanie lista uczestników rezerwowych. Koordynator projektu skontaktuje się wyłącznie z osobami zakwalifikowanymi w celu potwierdzenia ich udziału i przekazania dalszych szczegółowych informacji dotyczących projektu.
Odpłatność za udział w szkoleniu „Pomocna dłoń” wynosi 500,00 zł od uczestnika (łącznie za 4 zjazdy). Wpłaty należy dokonać przelewem na rachunek bankowy Stowarzyszenia „Cross” po potwierdzeniu udziału w szkoleniu w ciągu 3 dni roboczych. Numer rachunku zostanie podany przez koordynatora projektu. Brak wpłaty w wymaganym terminie będzie skutkował usunięciem danej osoby z listy uczestników szkolenia.
Stowarzyszenie „Cross” informuje także, że każda osoba uczestnicząca w szkoleniu „Pomocna dłoń” (kierunek pomocy 2 – „zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych”) nie może brać jednocześnie udziału w innych projektach dofinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jeżeli cele realizacji form wsparcia z których korzysta beneficjent ostateczny w poszczególnych projektach pokrywają się.
Koordynatorem projektu jest Pan Adam Dzitkowski.
Telefon kontaktowy do koordynatora: 519-572-681
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z koordynatorem lub mailowo pod adresem: ania@cross.org.pl .
W zgłoszeniach i rozmowach telefonicznych prosimy powoływać się na tytuł projektu: „Pomocna dłoń” .
Dokumenty zgłoszeniowe:
Ogłoszenie o projekcie - pobierz
Formularz zgłoszeniowy - pobierz
Oświadczenie - pobierz
Dane szczegółowe uczestnika - pobierz
Klauzula RODO - pobierz
Ramowy program szkolenia „Pomocna dłoń”:
Smartfon
Ogólne zagadnienia dotyczące mobilnych systemów operacyjnych
Podstawy nawigacji po systemie
Korzystanie z ułatwień dostępu ze szczególnym uwzględnieniem programów powiększających oraz udźwiękawiających.
Korzystanie z podstawowych funkcji telefonu (dzwonienie, sms, kontakty)
Omówienie zasad korzystania z kont Gmail (Android) oraz Apple ID (IOS)
Obsługa sklepów "Sklep Play" oraz "App Store" - przeglądanie zawartości, pobieranie oraz instalowanie aplikacji na telefon
Zaawansowana konfiguracja oraz personalizacja telefonu
Korzystanie z poczty elektronicznej
Korzystanie z komunikatorów (Skype WhatsApp, Messenger itp.)
Korzystanie z przeglądarki internetowej
Korzystanie z aplikacji do wyszukiwania połączeń komunikacyjnych (BilKom, Jakdojadę, E-podróżnik)
Korzystanie z nawigacji
Robienie zakupów z wykorzystaniem aplikacji
Komputer
Podstawowa obsługa systemu Windows 10
Omówienie aplikacji (poczta, kalendarz, kontakty) ze szczególnym uwzględnieniem synchronizacji z urządzeniami mobilnymi
Omówienie usług chmurowych ze szczególnym uwzględnieniem synchronizacji z telefonem
Korzystanie z przeglądarki internetowej, z uwzględnieniem synchronizacji między urządzeniami
Korzystanie z poczty elektronicznej
Omówienie ogólnych zasad korzystania z pakietu Office 365 ze szczególnym uwzględnieniem synchronizacji między urządzeniami i korzystania z chmury OneDrive
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa !!! |
| |
|
|
Nasze działania wspierają: |
|
|
Kalendarium |
Życzymy wszystkiego najlepszego
Pogoda w Nysie
|
1,5 % dla ATUT NYSA |
Za 2023 rok dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę 12 543,60 zł.
Dziękujemy |
|